תכנון פנסיוני מקצועי

תכנון פיננסי וכלכלת המשפחה

רוב הזוגות מתמודדים עם אתגרים רציניים בכל הנוגע להתמודדות עם כספים. למעשה, מחקרים רבים הראו כי כסף מהווה אחת הסיבות העיקריות לריבים בקרב זוגות. זה נהיה מאתגר יותר כאשר ילדים נכנסים לתמונה. זוגות מתווכחים כיצד להוציא כסף, כיצד לחסוך, להשקיע, לחלוק וכו'. זה בדרך כלל המקרה כיוון שרוב ההחלטות הזוגיות סובבות סביב כסף. למשל, עליכם לשקול את הכספים שלכם כמשפחה כאשר אתם מחליטים היכן לגור, סוג הרכב שאתם קונים, לאיזה בית הספר אתם שולחים את ילדיכם, האם עליכם לקחת הלוואה וכו'.

יתר על כן, לרוב האנשים לא נוח לדון בכספים גם עם בני זוגם, אולם זה אחד הנושאים החשובים ביותר עבור זוגות המעוניינים להישאר יחד בשלום. זו הסיבה שתכנון פיננסי של כלכלת המשפחה כל כך חשוב. כדי להצליח להימנע מרוב הבעיות המשפחתיות, הנה הטיפים החשובים ביותר לתכנון פיננסי משפחתי:

  1. פיתוח יעדים פיננסיים משותפים

זהו ללא ספק אחד הטיפים החשובים ביותר לתכנון פיננסי משפחתי. כזוג, עליכם להחליט על יעדי כספים המקובלים על שניכם וגם על המשפחה כולה, אחרת יהיו לכם ויכוחים אינסופיים על כסף. עליכם להסכים מההתחלה מי יעשה מה ומה בכוונתכם לעשות בכסף שלכם כדי להימנע מאפשרויות לוויכוחים. בקיצור נמרץ, יש לפתח את היעדים הפיננסיים המשפחתיים ולהגשים אותם במשותף. תפקידי הכספים של כל אחד מבני הזוג צריכים להיות ברורים כבר מההתחלה.

  1. שמרו על 100% כנות

זה מובן מאליו. אתה צריך להיות כנה ב 100% עם בן / בת הזוג בכל נושא, כולל פיננסים מההתחלה. מרבית בני הזוג מתווכחים על כסף מכיוון שהם חשים במחסור. זו הסיבה שמומלץ להיות פתוחים לגבי כמה כסף כל אחד מבני הזוג מרוויח, כדי שלא יהיו ציפיות בלתי סבירות לגבי מה שאתה יכול להרשות לעצמך לחלוק. אתה צריך להיות פתוח גם לגבי ההלוואות שיש לך, היסטוריית האשראי שלך, כרטיסי אשראי וכו' מראשית ההתנהלות הפיננסית המשותפת.

  1. קבעו את התקציב ופעלו לפיה

כדי להימנע מבזבוז יתר ומחסור בכסף, עליך להכין תקציב משפחתי ולבצע אותו. כסף שאוזל בטרם עת גורם תמיד למתח רב במשפחות. הכנת תקציב משפחתי תסייע לשמור על ההוצאות שלכם. תוכלו להימנע מבזבוז יתר ולדעת בדיוק לאן הולך הכסף שלכם, אשר בתורו יעזור לקצץ בהוצאות אם תצטרכו. לא משנה כמה כסף אתה ובת זוגך מרוויחים. אם אין לכם תקציב, לא תוכלו להתקדם כלכלית.

  1. התייעצו ביניכם בעת ביצוע רכישות משמעותיות

מכיוון שלכולם יש רעיונות שונים לגבי איך הם צריכים להוציא את הכסף שלהם ואיך הם תופסים את הכסף שלהם כאשר הם מקימים משפחה, חשוב להתייעץ במיוחד סביב קניות גדולות כמו מכוניות, בתים, תכשיטים יקרים וכו'. חשוב לייעץ לבן הזוג כי זה גורם לו להרגיש מוערך כשותף שווה בנישואין. יתר על כן, ייתכן שיש דרך טובה יותר להוציא את הכסף המדובר, ולא היית יודע זאת אם לא היית מתייעץ. בנוסף, אם היית רוצה שבן הזוג יתייע. איתך בעת רכישה גדולה, עשי את אותו הדבר.

  1. חשבו על גדילה פיננסית ביחד

תקצוב אינו מספיק מכיוון שהוא מתמקד בכיצד עליכם להוציא כל מה שיש ברשותכם. אתם צריכים לחשוב על הגדלת ההכנסה שלכם כזוג כדי שתוכלו להרשות לעצמך את הדברים שאתם רוצים בעתיד. יעדים פיננסיים הם קריטיים לצמיחה. הם עוזרים לזוגות להימנע מהלחץ של להיות תקועים באותו מעמד חברתי במשך שנים. אם תגדירו כעת יעדי השקעה מוצקים, אתם אמורים להיות מסוגלים להרשות לעצמכם בית או מכונית חדשה בעתיד אשר יבטלו את הלחץ הכספי בעתיד.

  1. בדקו את התקדמותכם הכספית מעת לעת

יש תקציב ולעקוב אחריו זה לא מספיק. אתם צריכים לבדוק את ההתקדמות הכספית שלכם לעתים קרובות כדי להבטיח שאתם בדרך הנכונה. יתר על כן, דיוני כסף לא צריכים להיות מוגבלים לתקצוב. עליכם לבדוק גם את התקדמות היעדים הפיננסיים ארוכי הטווח שלכם. לדוגמה, עליכם לדון בהתקדמות בחשבונות החיסכון וההשקעה. סקירת הכספים שלכם מעת לעת מסייעת בזיהוי ופתרון של בעיות אפשריות. זה גם עוזר למשפחות להתמקד בהשגת המטרות שלהן.

לסיכום

מרבית הבעיות המשפחתיות סובבות סביב כספים, ויש לכך סיבה הגיונית – חוסר בכסף גורם לאנשים להרגיש פחות בטוחים ופחות מאושרים. רוב הזוגות מתווכחים בגלל היעדר מספיק כסף, התנהלות פיננסית לא מכונה או חוסר יושר בהתמודדות עם כסף. המידע המפורט להלן מדגיש את יסודות התכנון הפיננסי המשפחתי שעליהם כל משפחה צריכה לעקוב כדי למנוע בעיות פיננסיות נפוצות, ריבים ויכוחים ואי נעימויות סביב כספים.

Close up of Bitcoin and Cryptocurrency stock market exchange candlestick chart